Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vücut Germe Ameliyatı

Vücut germe ameliyatı, genellikle obezite sonrası cilt sarkmalarını düzeltmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem, karnın alt bölgesi, kalça, uyluk, kol ve göğüs gibi vücudun farklı bölgelerindeki sarkmaları düzeltmek için uygulanabilir. Vücut germe ameliyatı, cilt sarkmalarını düzeltmek için etkili bir seçenektir.

Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyat, genellikle genel anestezi altında yapılır ve doktorumuz cilt sarkmalarını düzeltmek için gereken kesileri yapar. Bu kesiler, ameliyatın yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişebilir. Örneğin, karnın alt bölgesinde yapılan bir vücut germe ameliyatı için kesiler, bikini hattının altında veya kasık bölgesinde olabilir.

Dokturumuz, cilt sarkmalarını düzeltmek için gerektiğinde yağ dokusu ve altındaki bağ dokusunu çıkarır. Daha sonra, cildi gererek kesileri dikerek kapatır. Ameliyat sırasında, aynı zamanda kasları sıkılaştırılabilir veya yeniden şekillendirilebilir.

İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında, hastalar genellikle birkaç gün hastanede kalır ve iyileşme süreci birkaç hafta sürer. Ameliyat sonrasında, hasta belirli bir süre için bir destekli korse giymesi gerekebilir. Bu korse, iyileşme sürecini hızlandırmak ve vücut sarkmalarının düzeltildiği bölgeyi desteklemek için kullanılır.

Yapılması Gerekenler

  • Operasyon sonrası belirli bir süre korse veya bandaj kullanmanız gerekebilir.

Kaçınılması Gerekenler

  • İlk birkaç gün boyunca ağır egzersiz veya aşırı fiziksel aktiviteden kaçınmalısınız.
  • İlk birkaç gün boyunca alkol ve sigara gibi toksik maddelerden kaçınmalısınız. Bu maddeler iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.
  • Operasyondan sonraki ilk birkaç hafta içinde sıcak duş veya banyo yapmaktan kaçının. Bu, ameliyat bölgesinde enfeksiyon riskini artırabilir.
  • İşlem sonrası belli bir süre havuz, deniz ve jakuzi gibi suya maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Su, işlem yapılan bölgenin enfeksiyon riskini artırabilir ve iyileşme sürecini geciktirebilir.
Prosedür Süresi

2-4 Saat

Konaklama Süresi

5-7 Gün

Anestezi

Genel Anestezi

Hastanede Yatış

1-2 Gün