Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kadınlarda Saç Ekimi Tedavisi

Kadınlarda saç ekimi, saç dökülmesi veya kellik sorunu yaşayan kadınlarda uygulanan bir saç restorasyon yöntemidir. Kadınlarda saç dökülmesi, genellikle androgenetik alopesi, hormonal değişimler, stres, doğum, beslenme eksiklikleri veya yan etkileri nedeniyle ortaya çıkabilir. Kadınlarda saç ekimi, başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir ve doğal bir görünüm sağlar.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi, genellikle FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu yöntem, bireysel saç köklerinin alınması ve saçsız bölgeye ekilmesini içerir. Bu yöntem, diğer yöntemlere göre daha az invaziv ve daha az rahatsız edici bir seçenektir.

Kadınlarda saç ekimi, genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve işlem süresi kişinin ihtiyacına ve saç ekimine ihtiyaç duyulan alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

İyileşme Süreci

Kadınlarda saç ekimi sonrası iyileşme süreci, genellikle işlemden sonra birkaç gün içinde gerçekleşir. İlk birkaç gün saç ekim bölgesinde kızarıklık, hafif ağrı, şişlik ve kabuklanma gibi belirtiler görülebilir. Ancak bu belirtiler genellikle birkaç gün içinde kaybolur. Ancak tam iyileşme süreci 6-12 ay arasında değişebilir ve saçların tamamen yerine oturması ve sonuçların görünür hale gelmesi biraz zaman alabilir.

Yapılması Gerekenler

  • Saç ekim bölgesine doktorumuzun önerdiği şekilde kremler veya losyonlar uygulayın.
  • Güneşten korunun.

Kaçınılması Gerekenler

  • Saç ekim bölgesine su temasından kaçının. Yıkama yapmak gerektiğinde, doktorunuzun önerdiği şekilde yıkama işlemini gerçekleştirin.
  • İlk birkaç gün saç ekim bölgesine dokunmaktan, ovuşturmaktan ve çizmekten kaçının.
  • İlk birkaç gün sıcak duş, sauna ve hamam gibi aktivitelerden kaçının.
  • İlk birkaç gün saç ekim bölgesine fırça veya tarakla temas etmekten kaçının.
  • Saç ekim bölgesindeki kabuklar veya kabuklanmaları koparmaktan kaçının.
  • Saç ekim bölgesindeki şişliği azaltmak için aspirin veya ibuprofen gibi kan inceltici ilaçları kullanmaktan kaçının.
  • İlk birkaç gün boyunca alkol ve sigara gibi toksik maddelerden kaçınmalısınız. Bu maddeler iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.
Prosedür Süresi

5-8 Saat

Konaklama Süresi

3 Gün

Anestezi

Lokal Anestezi

Hastanede Yatış

Yatış Yok