Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Asya Blefaroplasti Ameliyatı

Asya Blefaroplasti ameliyatı, Asyalı tipi göz kapaklarındaki özellikleri değiştirmek için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Asya Blefaroplasti ameliyatı, çift katlı göz kapağı (double eyelid) oluşturmak için yapılan bir cerrahi işlemdir.

Asya Blefaroplasti ameliyatı, Asya tipi kişilerin göz kapaklarındaki doğal özellikleri değiştirmeyi amaçlar. Çift katlı göz kapağı, batı kültüründe daha yaygın olan bir özelliktir ve Asya Blefaroplasti ameliyatı sayesinde gözler daha büyük, daha genç ve çok daha çekici görünür. Bu operasyon sadece kozmetik ve estetik amaçlı değildir ve kapüşonlu göz sendromu gibi tıbbi durumları da iyileştirebilir.

Asya Blefaroplasti Nasıl Yapılır

Asya Blefaroplasti ameliyatı, üst göz kapağına uygulanan bir işlemdir ve genellikle lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat sırasında, üst göz kapağındaki deri ve kaslar inceltilir, gerektiğinde fazla yağ alınır ve iki katlı bir göz kapağı oluşturacak şekilde dikişler yerleştirilir.

İyileşme Süreci

Asya Blefaroplasti ameliyatında iyileşme süreci için yaklaşık bir hafta dinlenme önerilir. Bir haftadan biraz daha uzun bir süredir göz kapağı ameliyatı olduğunuz belli olabilir. Ameliyattan sonra birkaç gün araba kullanılmaması gerekir. Morluklar, yara izlerinin ve kızarıklıkların geçmesi birkaç hafta alabilir.

Yapılması Gerekenler

  • Göz kapaklarının şişmesini azaltmak için ilk birkaç gün boyunca buz kompresi uygulayın.
  • Gözlerinizi güneşten ve rüzgardan korumak için güneş gözlüğü takabilirsiniz.

Kaçınılması Gerekenler

  • Başınızı yüksek tutun ve sırt üstü yatmaktan kaçının.
  • Yoğun aktivite ve egzersizlere ara verilmelidir.
  • Duman gözleri tahriş edebileceği için sigara içmekten kaçının.
  • Gözlerinizi tahriş etmeyin, özellikle kontakt lens kullanmayın.
  • Göz makyajından ve saç boyasından kaçının, bunların gözlerinize girmesi iltihaplanmaya neden olabilir.
Prosedür Süresi

1-2 Saat

Konaklama Süresi

3-6 Gün

Anestezi

Lokal Anestezi

Hastanede Yatış

Yatış Yok